Tanec v galerii: Museography Choreography

Tanec v galerii: Museography Choreography

Místo: Praha 7, Veletržní palác

Anotace

*Projekt *Museography Choreography* produkuje Centrum choreografického rozvoje SE. S. TA ve spolupráci s Národní galerií Praha v rámci cyklu *Tanec v galerii*.**


***Seminář a diskuse: Současné trendy v rozvoji publika***

- čtvrtek 5. září, 14:00–17:00

- *„Živá společnost je ta, která tvoří.“* Diskuse o výzvách a trendech v práci s návštěvníky, diváky či komunitami. Seminář pod vedením Blanky Markové z Vize tance, určený kulturním profesionálům, se bude zabývat tématy jako rozvoj a segmentace kulturního publika či trendy v marketingové komunikace kulturních organizací.


**Pohybový workshop s Alice Chauchat: *Museography choreography***

- čtvrtek 5. září, 17:00–19:00

- Na praktickém workshopu se choreografka Alice Chauchat podělí o taneční partitury (scores) ze své nové performance *Museography Choreography*. Tato jednoduchá, přesto enigmatická zadání určují, jak na sebe lidé při tanci působí. Na workshopu se také bude hovořit o různých modelech pro vedení tělesných archivů i kurátorství uměleckých sbírek.


***Artists at Work: Alice Chauchat – Museography Choreography* (performance)**

- úterý–středa 10.–11. září 2024, 15:00–18:00

- *„Sbírka vztahů… pulzující pole napětí… několik tanců.“* Jak spolu mohou komunikovat výtvarné umění a současný tanec? Ve Veletržním paláci svou „choreografii vztahů“ představí mezinárodně uznávaná umělkyně Alice Chauchat se svým týmem. Choreografka ve stálé expozici *1939–⁠2021: Konec černobílé doby* objevuje vztahy⁠ mezi uměleckými díly a prostorem, které se vzpírají řazení do „černobílých“ kategorií, ať už jsou umělecké, politické, společenské či prostě mezilidské. Tanec otevírá nový pohled na výtvarné umění a kurátorství a odhaluje těžko postřehnutelné souvislosti.


***Konec černobílé doby – komentovaná prohlídka s kurátorem Michalem Novotným***

- středa 11. září 15:30–⁠17:00

- Expozice *1939–2021: Konec černobílé doby* ukazuje, jak zjednodušené je vidět svět⁠ jako složený jen z protikladných kategorií, jakkoli nám slouží k jeho popisu. Stejně tak umění těmto kategoriím v „černobílých dobách“ podléhalo, ale zároveň se některým vzpíralo, takže souběžně a „v napětí“ existovalo mnoho různých pojetí kvality, kterou si kategorizování nárokuje určovat. Vše je proměnlivé: apolitické se stává angažovaným, na amatéra je zpětně pohlíženo jako na umělce, který předběhl svou dobu. To platí v umění i v našich životech. Není jen černá a bílá, svět je barevný přechod.


**O projektu *Museography Choreography*:** V první, rešeršní fázi zkoumal umělecký tým (Hana Polanská, Ran Jiao, Nhung Dang), v dialogu s kurátorem Michalem Novotným vnitřní dynamiku výstavní instalace a její možné ozvěny v budoucí choreografii a tanci. Nyní jsou výsledky tohoto procesu představeny jako dlouhotrvající, průběžnou taneční performanci. Událost potrvá několik hodin a lze do ní kdykoliv vstoupit a opustit ji. Účastnictvo je také zváno na doprovodné workshopy, komentované prohlídky a diskuse.


**Kdo je Alice Chauchat:* Alice Chauchat je významná taneční umělkyně žijící v Berlíně, původem z Francie. Její práce je zakotvena v pojmech spolupráce a etiky pospolitosti. Jde v ní o neustálé zkoumání v podobě choreografické tvorby, výuky, kolektivní praxe a psaní. Chauchat má výjimečné nadání odhalovat materiální rozměr myšlení a rozvrstvenou realitu těl, která jsou vždy zároveň fyzická, intelektuální, sociální a emocionální – to z ní činí vlivnou umělkyni své generace. Vytváří díla, která rezonují s diváky po celém světě v divadlech, muzeích a městských prostorách.

Web: https://www.ngprague.cz/udalost/4128/tanec-v-galerii-museography-choreography

Tanec v galerii: Museography Choreography
TOPlist