Turing Machine

Anotace

Autoři dokázali stvořit kybernetickou krajinu, v níž se pohybují bytosti, jimž je přisouzena lidská silueta, ale odepřena tvář. Jedná se o plastické roboty, lidské mutanty či rovnou o počítačový program? Jsme v postkatastrofickém světě, nebo na jeho počátku? Jsme touto dokonale provedenou fantazií vystaveni naléhavému apelu o perspektivách digitální civilizace. Nebo je to celé žert? Futuristický mix a precizní zpracování výtvarných, zvukových a pohybových konceptů představuje každopádně průlom do představ o tom co je divadelní iluze a jaké jsou podoby současného tance.


TOW je název skupiny, jejíž sestava se s jednotlivými projekty proměňuje. Na české scéně se poprvé uvedla na jaře roku 2003 představením Ostatní okna - The Other Windows. Současnými a zakládajícími členy jsou tanečnice a choreografka P. Hauerová, kameraman J. Málek, rapper Vladimir 518, hudebník D. Vrbík, O. Anděra a tanečnice P. Brabcová a V. Kacianová.


Petra Hauerová tanečnice, choreografka a pedagožka, absolvovala Konzervatoř Duncan Centre, studijní pobyt na London Contemporary School a studium na School for New Dance Development v Amsterodamu. Její choreografie Carmina Burana a Ostatní okna zaujaly odborníky z projektu Trans Dance Europe svým výtvarně pohybovým konceptem a Petra Hauerová se stala jeho českou reprezentantkou v letech 2004 - 2006. Právě v rámci TDE vytvořila se svou skupinou TOW představení Noční můra experimentující s možnostmi laserové projekce, za které získala Cenu Sazky 2004 za „objev v tanci“. Díky tomuto ocenění vznikl multimediální projekt Turing Machine, který svým názvem odkazuje na teoretika Alana Turinga, který již v roce 1936 přišel s myšlenkou prvního modelu obecného výpočetního zařízení. Zatím poslední dílo vycházející z produkce TOW je Teorie, které odkrývá obrazy lidského nevědomí a nekonečnosti vesmíru.

TOPlist