tYhle

Rok založení: 2013
http://tyhle.cz/
info@remove-this.tyhle.cz
www.facebook.com/ityhle/
Hlavní město Praha

Kontaktní osoba

Lucie Fabišíková
PR, Produkční
+420 ‭604 505 969‬
produkce@remove-this.tyhle.cz

Kontaktní osoba

Lukáš Karásek
Interpret
420725685082
lukas@remove-this.lukaskarasek.cz

Členové souboru

Marie Gourdain, Zuzana Režná, Florent Golfier, Lukáš Karásek, Marie Rotnáglvá, Simona Vičarová, Soňa Alexová

Styl

Fyzické/pohybové divadlo, Nový cirkus, Současný tanec, Akrobacie

Historie souboru

Kolektiv umělců generace Y zabývající se současným pohybovým a vizuálním uměním.


Skupina tYhle vznikla z neplánovaných uměleckých setkání. tYhle jsou děti přelomu tisíciletí, děti globalizace s rozdílnými kořeny, které spojuje zvědavost, ctižádost a smysl pro nečekaná překvapení, se kterými pak tvoří. Zkušenosti, ze kterých rosteme a místa, z nichž jsme přišli, jsou různá, ale našli jsme společný jazyk - ve fyzickém divadle.

Inscenace souboru

Výš
Premiéra: 20.09.2016
Choreograf: Florent Golfier, Lukáš Karásek

Anotace

Představujeme si svět jako místo, kde každý na začátku dostal své štafle, schůdky, žebřík a záleží jen na něm, na jaký stupínek dokáže vylézt.

V inscenaci fyzického divadla Výš se ocitáme ve světě, který ten náš jen připomíná: dvojice performerů versus jeden podivný předmět s příčlemi a štěřinami. Chtějí se dostat vzhůru, ale výsledek je nejistý: ženou se za mlhavou vidinou, že tam nahoře to bude lepší, jejich pohyb volnější a mysl svobodnější. Přitažlivost je ovšem vztahovačná síla a pozměňuje každý jejich krok. Překážky jim neklade jen ona, ale i ztřeštěná živelnost, s níž se pokoušejí dojít k vysněnému cíli: když už výš, tak alespoň tou nejkrkolomnější cestou!

Un
Premiéra: 07.01.2016
Choreograf: Marie Gourdain

Anotace

Un je sólo představení pro jednoho tanečníka, který reaguje na prostor a struktury na scéně a nechává se jimi ovlivňovat. Jeho pohyby a proces dramaturgie představení jsou tvořeny v prostoru a zároveň na něm závislé.

Přestože je toto představení sólem, jsou na scéně lidé dva. Na scéně se tak pohybuje další tělo; mění prostor, který tanečníka obklopuje na základě přesně dané logiky.

Křehkost bytí, nejisté balancování, překážky.

Hranice prostoru, v kterém pohybující se tělo prozkoumává svůj vlastní svět, je stanovena nenápadnou, mizivou přítomností druhého.

Každý z nich sleduje vlastní cestu a logiku ale rovnováha mezi nimi je křehká – tělo může zavrávorat a linie, která je rozděluje, není neproniknutelná.

TOPlist